Diagnoze.lt filialas, Kuršių g. 7. Kaunas

Registracija telefonu +370 624 34943

Echoskopija yra vidaus organų, skydliaukės, odos ir poodžio darinių, sąnarių, akių, kraujotakos sistemos tyrimas ultragarso spinduliais. Šie spinduliai yra nekenksmingi žmogaus organizmui.

Ultragarsu dažnai yra atliekama ankstyva nėštumo diagnostika. Nėštumo metu vaisius gimdoje ultragarsu yra tiriamas dažniausiai 2-3 kartus. Taip pat ultragarso spinduliais gali būti atlikta ir biopsija – paimtas gabalėlis audinio tyrimui. Šiam tyrimui atlikti echoskopo specialaus daviklio spindulys nukreipiamas į tą vietą, kur reikia paimti audinio gabalėlį, tokiu būdu yra atliekama automatinė biopsija. Taip pat ultragarsu atliekama skydliaukės mazginių struktūrų punkcinė biopsija, kuri yra reikalinga diferencinei diagnozei nustatyti dėl galimos vėžio ligos.

Panašus principas yra taikomas atliekant ultragarsinę krūties darinio biopsiją. Jei krūtyse yra susidariusi cista yra ištraukiamas jos turinys ir sudaromos sąlygos cistos obliteracijai, subliūškimui. Tokį patį tyrimą galima padaryti su inkstų cistomis.

Ultragarsinis tyrimas arba echoskopija yra vienas informatyviausių ir plačiai taikomas profilaktinių patikros metodų. Ultragarso bangos nedaro neigiamos žalos sveikatai, taip pat tyrimas yra neskausmingas. Echoskopija galima nustatyti ir palyginti nedidelius, dažnai – pradinius iki simptominius organų pokyčius:

  • Nustatomas ankstyvas nėštumas, toliau tiriamas vaisiaus vystymasis, galimybė stebėti vaisiaus augimą, diagnozuoti apsigimimus, įgimtą širdies ydą, inkstų pakitimus ir kt.
  • Galima anksti pastebėti moterų ir vyrų vidinių lytinių organų pokyčius (cistos, tumorus ir kt.)
  • Krūtų audinio pokyčius (cistos, mazgai).
  • Galima anksti diagnozuoti (kai dar nėra simptomų) skydliaukės mazgus, cistas.
  • Galima anksti aptikti tulžies pūslės ar inkstų akmenis, kol jie dar nekelia didelių sveikatos problemų.
  • Diagnozuoti kepenų audinio pokyčius (cirozė, suriebėjimas, metastazės).
  • Stebėti organų pokyčius gydymo metu (auglių ar audinių išvešėjimo ar gijimo pokyčius).
  • Vyresniems žmonėms galima ankstyvoje stadijoje aptikti labai pavojingos būklės aortos išsiplėtimą ar sienelės pokyčius, rodančius apie gręsiančią aortos atsisluoksniuojančiąją aneurizmą. Žmonėms, kurie turi aukštą kraujospūdį, tikslinga laiku išsitirti pilvo aortą.
  • Vyrams galima diagnozuoti erekcijos sutrikimus, įvertinti varpos kraujotakos pokyčiai. Taip pat įvertinti prostatos būklę.

Instrukcijos apie pasiruošimą tyrimui yra pateikiamos iš anksto prieš atliekant tyrimą. Kartais tyrimas atliekamas nedelsiant, o kartais gali būti paprašyta išgerti kelias stiklines vandens.