Skydliaukės echoskopija (kartu apžiūrint sritinius limfmazgius) – 25 Eur

Diagnoze.lt filialas, Kuršių g. 7. Kaunas

Registracija telefonu +370 624 34943

Skydliaukės pokyčiai prasideda pakankamai nepastebimai, todėl dažnai liga yra diagnozuojama pavėluotai, nes atsiradę simptomai yra laikomi natūraliais senėjimo požymiais. Sutrikus skydliaukės veiklai pasireiškia tokie požymiai: vangumas, mieguistumas, jautrumas, išsausėjusi oda, plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, kartais rytais būna paburkęs veidas, svorio didėjimas, užkietėja viduriai, sutrinka menstruacijų ciklas, lytinis gyvenimas, sunku susikaupti, sumažėja fizinis aktyvumas, kamuoja staigus, staigus nuotaikų svyravimas.

Skydliaukė yra priekinėje kaklo dalyje esanti endokrininė liauka, kuri sveria maždaug 15-30 gramų. Pagrindinė šios liaukos funkcija yra hormonų gamyba. Hormonai turi įtakos organizmo medžiagų apykaitai taip pat kitiems procesams, todėl skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui yra labai didelė. Jai sutrikus ne tik suprastėja fizinė ir emocinė būklė, bet ir kyla rimtų ligų, pavyzdžiui, hipertirozės ar strumos atsiradimo grėsmė. Dėl šios priežasties svarbu profilaktiškai pasitikrinti ar ši liauka veikia tinkamai, o geriausias būdas tiksliai diagnozei nustatyti – skydliaukės tyrimas. Jo metu ištiriami svarbiausi hormonai, atliekama liaukos ir priekinėje kaklo dalyje esančių organų echoskopija, analizuojamos echogramos.

Skydliaukės ultragarsinis tyrimas (echoskopija) – suteikia galimybę padaryti skydliaukės nuotrauką, įvertinti skydliaukės ir rastų mazgų dydį, atskirti solidinį darinį nuo cistos. Šis tyrimas neleidžia atskirti piktybinio mazgo nuo gerybinio, bet ultragarsinis tyrimas padeda nustatyti diagnozę ir planuoti atitinkamą tolimesnį gydymą.

Skydliaukės echoskopiniu tyrimu nustatomi skydliaukės dariniai, cistos, struktūros ir dydžio pokyčiai. Skydliaukės prieskydinių ir seilių liaukų echoskopija rekomenduojama esant skausmams ir spaudimo jausmui kakle arba sustorėjusiam kaklui, atsiradus mazgams rekomenduojama atlikti skydliaukės, seilių liaukų ir limfmazgių ultragarsinį tyrimą, kurio metu nustatomi minėtų organų pakitimai. Pirmą kartą radus mazgą skydliaukėje, rekomenduojama tyrimą pakartoti po 3-6 mėnesių, o nesikeičiant mazgo dydžiui – vieną kartą metuose.

Medikai rekomenduoja, kad visi net ir sveiki žmonės, sulaukę 35 metų, atliktų skydliaukės echoskopinius tyrimus kas penkerius metus. Tačiau esant sveikatos sutrikimams, tyrimus patartina atlikti ir dažniau. Rekomenduojamas skydliaukės tyrimas yra greitas, neskausmingas ir labai informatyvus. Echoskopija kaune – atliksime greitai ir saugiai.

Skydliaukės echoskopija reikalinga, kai norima įvertinti skydliaukės morfologinius pakitimus (mazgeliai, cistos, grūdėtumas). Tikslinga atlikti, esant sutrikusiai funkcijai: hipotirozei ar hipertirozei. Kontroliuojant ultragarsu atliekamos skydliaukės biopsijos.