Pilvo ir dubens organų echoskopija




Pilvo organų echoskopija: atliekama vidaus organų, inkstų, prostatos, kepenų, šlapimo pūslės, inkstų echoskopija.

Diagnoze.lt filialas, Kuršių g. 7. Kaunas

Registracija telefonu +370 624 34943

Pilvo organų echoskopija yra saugi, gana greita ir neskausminga, tyrimo metu nustatomi pilvo organų struktūros pakitimai, naudojant ultragarso bangas. Ultragarso bangos nėra jonizuojanti radiacija, todėl pacientas nėra apšvitinamas. Tyrimas yra saugus nėščioms moterims ir vaikams. Echoskopija – tai pažangus diagnostikos metodas, kurio pagalba galima stebėti vidaus organų judėjimą, kraujotaką ar įvairių vidinių organizmo struktūrų pokyčius.

Tyrimas yra atliekamas pacientui gulint ant nugaros. Reikalui esant pacientas gali būti paprašomas atsigulti ant šono ar pilvo. Šis tyrimas yra neskausmingas.

pilvo ir dubens organų echoskopija

Dažnai vyresnio amžiaus žmonėms pradeda reikštis organų nusidėvėjimo simptomai, todėl profilaktinį echoskopijos tyrimą rekomenduojama atlikti kasmet. Jaunesnio amžiaus žmonėms echoskopija taikoma tuo atveju, jeigu atsiranda įvairūs skausmai, užčiuopiami sukietėjimai ar kiti dariniai. Laiku atlikta vidaus organų echoskopija gali padėti pastebėti krūtų, limfmazgių pakitimus, išvengti skydliaukės susirgimų, vidaus organų cistų ir auglių, šlapimo pūslės akmenų ir daugelio kitų ligų.

Pilvo organų echoskopijos privalumas yra tas, kad vaizdas yra matomas realiu laiku, todėl šis metodas yra labai efektyvus tiriant organų kraujotaką ir jų funkciją, taip pat norint matyti įvairius pakitimus, sukėlusius ūmų pilvo skausmą, kaip apendicitas arba akmenys tulžyje, ir anatominius pakitimus, pavyzdžiui, organo padidėjimą. Vidaus organų echoskopijos metu aptikus tokius pokyčius galima paimti audinius biopsijai atlikti.

Vidaus organų echoskopijai atlikti specialus pasiruošimas nėra reikalingas, bet patartina bent 6 valandas prieš tyrimą nevalgyti ir negerti, jei pacientui kaupiasi dujos, galima išgerti jas neutralizuojančių vaistų, nes per susikaupusias dujas gali būti sunkiau įžiūrėti vaizdą. Taip pat bent 12 valandų prieš tyrimą patartina nerūkyti, nes dūmai apsunkina vaizdo matymą, be to dirgina gleivinę, tokiu atveju rezultatai gali būti netikslūs.

Prieš atliekant inkstų ar šlapimo pūslės echoskopinį tyrimą rekomenduojama išgerti negazuoto vandens tiek, kad norėtųsi šlapintis ir atvykti į medicinos įstaigą pripildyta šlapimo pūsle, prieš tyrimą nesišlapinti, prieš šį echoskopinį tyrimą galima valgyti. Echoskopija kaune - atliksime greitai ir saugiai.

Sąnarių ir raumenų, kaklo kraujagyslių (EKSS), skydliaukės, limfmazgių, odos darinių echoskopiniam ištyrimui specialus pasiruošimas nėra reikalingas.