Pasiruošimas echoskopijos tyrimui

  • Echoskopija dar geriau žinoma kaip ultragarsinis tyrimas yra visame pasaulyje plačiai naudojamas medicininis instrumentinis tyrimas, kuriuo gaunama labai daug informacijos apie žmogaus sveikatos būklę. Šio tyrimo metu yra naudojamas ultragarsas. Tai tokios garso bangos, kurių dažnis yra labai didelis, tačiau žmogaus ausis jų negirdi, todėl ir yra sukurti echoskopai, kuriais tas garsas yra generuojamas. Echoskopas turi specialų daviklį, kuris yra dedamas ant vandens geliu sudrėkintos paciento odos. Nustatyta, kad ultragarsinis signalas geriau sklinda per skysčius, todėl gydytojas-echoskopuotojas procedūros metu pacientui specialiu vandens geliu ištepa tiriamas vietas.
  • Echoskopinio tyrimo pagalba galima greitai ir patikimai diagnozuoti širdies ir kraujagyslių, skydliaukės, pilvo organų, inkstų ir šlapimo pūslės, krūtų, dubens organų ir kitas ligas.
  • Dėl šios priežasties echoskopija yra puiki vėžio ir kitų ligų prevencijos priemonė – gydytojai dažnai rekomenduoja ultragarsinį tyrimą atlikti, ne tik įtariant ligą, bet ir profilaktiškai, o vyresniems nei 40 metų žmonėms siūloma šį tyrimą atlikti kartą per metus.
  • Dažniausiai atliekami tyrimai: skydliaukės, pilvo ir vidaus organų,  inkstų, krūtų, kojų venų , peties sąnario, riešo sąnario, kelio sąnario, čiurnos sąnario, pėdos sąnario, Achilo sausgyslės,  minkštųjų audinių, limfmazgių, seilių liaukų, aortos, klubų echoskopija.
  • Echoskopinis tyrimas dažniausiai yra atliekamas pacientui gulint ant specialios kušetės. Sritis, kuri bus tiriama, pavyzdžiui, pilvas yra gausiai patepamas vandens geliu, gerinančiu garso bangų sklidimą. Tada prie odos pridedamas ir vedžiojamas daviklis, o gaunami vaizdai stebimi kompiuterio ekrane. Siekiant efektyvesnio tyrimo rezultato, kartais paciento yra prašoma pasisukti ant šono arba atsistoti.