Krūtų echoskopija ir sritinių pažastų, poraktikaulinių, viršraktikaulinių limfmazgių grupių tyrimas be ir su siuntimu.

Mamograma yra vienas iš svarbiausių krūtų ligų tyrimų. Ji yra atliekama jeigu tiriant apčiuopos būdu yra aptinkama kokių nors krūties pakitimų. Šio tyrimo pagalba yra gaunama papildoma informacija apie auglio dydį, vietą ir turinį, taip pat ir kitas detales, kurių gydytojas negali apčiuopti rankomis arba pastebėti atlikdamas išorinę krūtų patikrą. Moterims, kurios yra jaunesnės nei 45 metai, vietoj mamografijos dažniau yra taikomas ultragarsinis tyrimas. Tankus liaukinis, vidutinio tankio liaukinis ar mišrus krūtų audinys tai tie atvejai kai būtina atlikti echoskopiją. Jaunoms moterims, kurių krūtyse vyrauja liaukinis audinys yra rekomenduojamas ultragarsinis tyrimo metodas, nes ultragarsu geriau nei mamografija įvertinamas liaukinis audinys. Pagyvenusių moterų pirmo pasirinkimo tyrimas yra mamografija, tačiau labai dažnai radiologui reikia patikslinti diagnozę ir ultragarsu, nes rentgenu ne visada galima atskirti, nes liaukinis audinys yra labai tankus todėl gali užstoti darinius. Negalima vienareikšmiškai teigti, kad reikalingas kuris nors vienas tyrimas, sprendžiama individualiai pagal vyraujantį audinį krūtyse ir klinikinę situaciją. Jeigu ultragarsu atliktas tyrimas patvirtina mamografijos tyrimo rezultatą, kad krūtyje esantis darinys yra nepavojingas (nepiktybinis), tolesni tyrimai gali būti nebetaikomi. Tačiau, jeigu lieka kokių nors abejonių dėl darinuko krūtyje, gali būti, kad jums bus pasiūlyta atlikti biopsiją. Ultragarsas gali labai praversti atliekant biopsiją, nes davikliui nurodžius tikslią darinio vietą specialistas gali nukreipti biopsijos adatą tiesiai į darinį. Echoskopija kaune – atliksime greitai ir saugiai.

Krūtų echoskopija: tyrimo privalumai

  • Įprastas krūtų echoskopijos tyrimas yra neinvazinis ir neskausmingas. Echoskopijos metu nėra jonizuojamosios spinduliuotės, todėl tinka tirti it nėščias moteris. Krūties echoskopija yra atliekama kaip pagalbinis tyrimas kartu su mamografija. Echoskopu kontroliuojama krūtų biopsija yra atliekama norint įvertinti pakitimus.Echoskopu kontroliuojamos biopsijos tyrimas yra greitesnis, pigesnis ir mažiau invazinis lyginant su įprastine operacija. Echoskopu gana paprasta kontroliuoti biopsinės adatos veiksmus. Tą patį galima atlikti kontroliuojant rentgenu, bet šio tyrimo metu asmuo gauna gana didelę apšvitą.

Tyrimui pacientėms specialiai ruoštis nereikia, o ir pats tyrimas yra gana greitas, neskausmingas, nekenksmingas ir labai informatyvus. Įprastai krūties echoskopijos metu pacientės nejaučia jokio skausmo, tik vidutinio pobūdžio spaudimą nuo daviklio. Tyrimo trukmė dažniausiai yra apie 30 min. Jokio diskomforto pasibaigus tyrimui ir jo metu neturėtų jaustis.