Inkstų echoskopija greitas ir informatyvus tyrimas inkstų funkcijos, anatominės struktūros įvertinimui.

  • Registracija: +370 624 34943
  • Tyrimo trukmė 15-30 min.
  • Tyrimų eilės: 0-2 dienos.
  • Kainos

Normalaus inksto vaizdas:

inkstų echoskopija

Pakitusio inksto vaizdas(hidronefrozė):

inkstų echoskopija

Inksto navikas:

inkstų echoskopija
inkstų echoskopija – greitas ir saugus tyrimas, inkstų funkcijai, antomijai įvertinti.

Inkstų echoskopija yra inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, sėklinių pūslelių, gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas, kuris yra itin informatyvus stebint įvairius audinių struktūrinius pakitimus. Šis metodas yra nepamainomas diagnozuojant auglius, limfmazgių dydžio ir formos pakitimus, taip pat cistas, vėžį, akmenis ir kitas inkstų skausmo priežastis. Taip pat inkstų echoskopija gali padėti ištirti kraujotakos inkstuose situaciją, dėl ko gali atsirasti arterinė hipertenzija, nes vaizdas matomas realiu laiku.

Ultragarsinis tyrimas yra neinvazyvus tyrimas, todėl visiškai nekenksmingas ir neskausmingas, taip pat greitas ir labai informatyvus. Inkstų echoskopijai specialaus pasiruošimo nereikia, tačiau tyrimą reikia atlikti pilna šlapimo pūslė, todėl patariama išgerti daug skysčių ir nesišlapinti, taip pat bent 6 valandas prieš tyrimą patariama nevalgyti. Inkstų echoskopijos metu pastebėjus tam tikrus pakitimus galima paimti pažeistą inkstų audinį biopsijai. Labai svarbu reguliariai tikrintis pacientams sulaukusiems 40 metų, taip pat tiems, kuriems anksčiau rasti pakitimai. Be abejo, visiems pajutusiems pirmuosius simptomus. Kuo anksčiau bus pastebėti pakitimai ir paskirtas gydymas, tuo jis bus efektyvesnis. Ligoniui ypatingo pasiruošimo inkstų echoskopijos tyrimui nereikia, patariama atvykti su laisvesniais drabužiais, kad būtų patogiau atidengti reikalingą kūno vietą. Nuo kitų organų echoskopijos, inkstų echoskopija skiriasi tokiu pasiruošimu: valandą prieš tyrimą reikia išgerti apie 5 stiklines vandens ir nesišlapinti, kad echoskopijos metu būtų pilna šlapimo pūslė. Valgyti nepatariama bent 6 valandas iki tyrimo.

Šlapimo takų echoskopijos tyrimu (inkstų echoskopija, šlapimo pūslės echoskopija, prostatos echoskopija) galima greitai ir patikimai diagnozuoti inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, kapšelio, sėklidžių, varpos ligas.

Inkstų echoskopija yra atliekama prietaiso daviklį dedant ant pilvo ar iš šono – ligonis guli ant nugaros arba ant šono, jam ant odos tepamas vandens pagrindo gelis, kuris pagerina bangų sklidimą, suliedamas tarpą tarp odos ir daviklio. Tuomet prie odos prispaustas daviklis slankiojamas per odos paviršių atgal į kompiuterį pateikia vaizdinę organo medžiagą.
Šlapimo pūslės bei prostatos echoskopija atliekama prietaiso daviklį dedant ant pilvo apatinės dalies, žemiau bambos – ligonis guli ant nugaros, jam ant odos tepamas gelis, kuris pagerina bangų sklidimą, suliedamas tarpą tarp odos ir daviklio. Tuomet prie odos prispaustas daviklis slankiojamas per odos paviršių atgal į kompiuterį pateikia vaizdinę organo medžiagą.